Αγαπητοί γονείς, σας ενημερώνουμε πως το σχολείο προετοιμάζεται για τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση, η οποία θα ξεκινήσει την Τετάρτη 18/11/2020. Επισημαίνουμε πως για τη σύνδεσή σας με την πλατφόρμα webex δε χρειάζονται οι κωδικοί του Πανελλήνιου Σχολικού Δικτύου. Το πρόγραμμα της κάθε τάξης καθώς και αναλυτικές οδηγίες χρήσηs θα σας σταλούν με e-mail αύριο. Λόγω των περιορισμένων δυνατοτήτων του σχολείου ενδέχεται να δημιουργηθούν προβλήματα στη σύνδεση με την πλατφόρμα του Webex. Σε κάθε περίπτωση κι επειδή αυτές τις πρώτες ημέρες η λειτουργία της εξ αποστάσεως εκπαίδευσης θα είναι δοκιμαστική, με στόχο να καταγραφούν δυσλειτουργίες, τόσο σε επίπεδο σχολείου όσο και από τους γονείς, θα είναι απαραίτητη η θετική διάθεση από όλους μας. Εύχομαι καλή δύναμη!!!

Γιώργος Γιώτης

Για τη σύγχρονη εξ αποστάσεως εκπαίδευση