Από την αλληλογραφία του σχολείου

Για τους μαθητές της Στ΄ τάξης που θα φοιτήσουν στο 1ο Γυμνάσιο Βύρωνα

Καλούνται οι γονείς των μαθητών που θα φοιτήσουν την επόμενη σχολική χρονιά στην Α’ τάξη στο 1ο Γυμνάσιο Βύρωνα να προσέλθουν για την εγγραφή των παιδιών τους από την Πέμπτη 20 Ιουνίου 2019 και ώρες 11.00 π.μ. – 1μ.μ. στο σχολείο (Γ. Γεννηματά 34), ως εξής με βάση το επώνυμο αλφαβητικά:

Πέμπτη 20/6: Α – Δ

Παρασκευή 21/6: Ε – Κουτ.

Δευτέρα 24/6: Κλ. – Μ

Τρίτη 25/6: Ν – Ρ

Τετάρτη 26/6: Ρ – Ω

Για την εγγραφή απαιτούνται:

1.Πιστοποιητικό οικογενειακής κατάστασης

1. Απόφαση άσκησης κηδεμονίας σε περίπτωση διαζυγίου
  2. Φωτογραφία μαθητή (μικρό μέγεθος)

Χωρίς τα απαιτούμενα (όπως προαναφέρονται) δεν θα γίνεται εγγραφή.

Επίσης, θα πρέπει να προσκομιστεί το Ατομικό Δελτίο Υγείας μέχρι τις 10 Σεπτεμβρίου (επισυνάπτεται)

ΤΖΟΥΒΕΛΗ  ΒΑΣΙΛΙΚΗ-ΜΑΡΙΑ

Για τους μαθητές της Στ΄ τάξης που θα φοιτήσουν στο 3ο Γυμνάσιο Βύρωνα

Παρακαλούνται οι γονείς-κηδεμόνες των μαθητών της ΣΤ΄ τάξης όπως προσέλθουν στο 3ο ΓΥΜΝΑΣΙΟ ΒΥΡΩΝΑ από 18-27 Ιουνίου προκειμένου να εγγράψουν τους μαθητές.

Πληροφορίες για τις εγγραφές υπάρχουν στην ιστοσελίδα μας:

3gym-vyron.att.sch.gr

Δ/ΝΣΗ: Ταταούλων  2 –  16232

Τηλ: 210-7651501 & Fax: 210-7665845

e-mail: 3gym-vyro@sch.gr                                                         Η Διευθύντρια

Ελένη Δαμαλά

Ανακοίνωση για τους μαθητές της Στ΄ τάξης